#
#
#
#
#

Tradiční karate je bojové umění, které ve formách (kata) ani aplikaci (kumite) nezávisí na svalové síle ani hrubé síle . Je to umění vynechání svalové síly a získání mistrovství ve formě či principech. Pouze tak můžeme během toho, kdy něco vykonáváme, zapomenout na formu a oprostit se od formy bez znásilňování principů. Navíc musíme zapomenout na sebe sama, abychom splynuli s protivníkem. Musíme ...

Nábor karate - chci začít cvičit #
Informace
RSS
Zpet

TYGŘI A OVCE

Někdy může bý trénink karate nazýván tréninkem tygrů nebo také tréninkem ovcí. Když trénujete jako tygr, tzn. tvrdě a se soupeřem, můžete pokaždé trénovat s tygry. Ostatní tygři Vás také poznají a v klidu s nimi můžete trénovat.  Ví, že když dva tygři spolu opravdu bojují, tak jeden zemře na zranění dnes a druhý zemře na zranění zítra. Oba zemřou, nemají si co dokazovat.

Pokud trénujete jako ovce, bez kontaktu a bez soupeření, tak můžete trénovat pouze s ovcemi. Tygr může cvičit s tygrem, ale zároveň může trénovat i s ovcí. Pouze musí být opatrný aby ji nezranil. Ovce nemůže cvičit s tygry. Ovce se tygrů bojí a jejich zápolení jim přivede zkázu. Ovce, které cvičí s tygry budou sežrány.

Někdy se stane, že ovce pochopí trénink tygrů a změní se. Ve skutečnosti to však byl tygr v ovčí kůži a čekal na to, kdy se bude moci projevit.

Sledujte lidi při tréninku. Pozorujte je jak se projevují a jak se chovají. Tygr může vypadat jako malé kotě, avšak nebezpečné, přestože je přátelský. Je zticha a všechno pozoruje. Poslouchá a sleduje. On ví kdo je a nemá si co dokazovat, má svůj vnitřní klid.

Na druhou stranu ovce vytváří všechny druhy zvuků a chtějí, aby je bylo slyšet. Běhají okolo a vyžadují si pozornost. Jednodušeji se zraní a snadno se vystraší. Často se také seskupují dohromady na vlastní obranu. Když se přibližuje nebezpečí směřují ke skupině kvůli obraně, protože se nedokážou bránit sami. Jsou snadnou kořistí pro tygry ať už je to jedna ovce nebo několik, ovce je stále ovce.

Ryuko Tomoyose