#
#
#
#
#

Tradiční karate je bojové umění, které ve formách (kata) ani aplikaci (kumite) nezávisí na svalové síle ani hrubé síle . Je to umění vynechání svalové síly a získání mistrovství ve formě či principech. Pouze tak můžeme během toho, kdy něco vykonáváme, zapomenout na formu a oprostit se od formy bez znásilňování principů. Navíc musíme zapomenout na sebe sama, abychom splynuli s protivníkem. Musíme ...

Nábor karate - chci začít cvičit #
Informace
RSS
Zpet
#

Zkouška článku

Ve dnech 16.-21. srpna 2011 se v centru bojových umění ,,Dojo Stara Wieś“ v Polsku uskutečnil mezinárodní seminář tradičního karate Gasshuku a kurz rozhodčích ITKF. Účastnilo se 250 karatistů z 16 zemí (Polsko, Česká republika, Litva, Rusko, Rumunsko, USA, Arménie, Rakousko, Francie, Chile, Izrael, Kanada, Itálie, Venezuela, Španělsko a Tunisko), přičemž z Česka rekordních 18 karatistů. Tréninky vedli zkušení instruktoři z několika států: sensei Avi Rokah (USA, 6.Dan), dlouhodobý student a asistent senseia Hidetaki Nyshiami; sensei Richard Jorgensen (Kanada, 7.Dan), prezident a předseda technické komise ITKF; členové tecnické komise ITKF sensei Dan Stuparu (Rumunsko, 7. Dan) a sensei Eligio Contarelli (Itálie, 7.Dan). Hlavním vedoucím Gasshuku byl sensei Włodzimierz Kwieciński (Polsko, 7.Dan), viceprezident ITKF.
V letošním programu se probíraly základní principy v technice karate, kata Kitei, etiketa na tréninku, dynamika těla a koordinace pohybů při kombinaci technik. Nejdůležitějším probíraným prvkem byl feeling, čtení záměrů soupeře.
V sobotu 20. srpna se konaly každoroční závody ,,ITKF Goodwill Karate Tournament“. Poprvé v historii zvítězil Čech, Radoslav Januš z Akademie sportu Valašského Meziříčí zvítězil v kategorii seniorů. V juniorech obsadil Tomáš Ventura ze stejného oddílu čtvrté místo.

Součástí Gasshuku 2011 bylo i mezinárodní školení ITKF, kterého se zúčastnili:
Radek Kleibl 4.dan
Radek Januš 3.dan
Robin Bařák 3.dan
Dana Hradská 3.dan

V průběhu kurzu byly oceněny výkony Radka Januše a Robina Bařáka, kteří jako jedni z nejmladších účastníků demonstrovali všechny nácviky společně s prezidentem ITKF panem Richardem Jorgensenem. Účastnici tohoto školení obdrželi certifikáty o absolvování kurzu „Mezinárodní instruktor a rozhodčí ITKF“.